14 maja 2019 KONCERTY POZNAŃSKICH FILHARMONIKÓW NA ANTENIE DEUTSCHLANDFUNK KULTUR!

Współpraca Filharmonii Poznańskiej z Deutschlandfunk Kultur, największym niemieckim nadawcą radiowym, nabiera tempa! W maju na antenie tej prestiżowej ogólnoniemieckiej rozgłośni usłyszą Państwo retransmisje dwóch koncertów Poznańskich Filharmoników.

W sobotę – 18 maja o godz. 19.05 – ostatnia opera Stanisława Moniuszki “Paria” w wymarzonej przez kompozytora włoskiej wersji językowej. Wykonawcy: Katarzyna Hołysz, Robert Jezierski, Yuri Gorodetsky, Tomasz Warmijak, Szymon Komasa oraz Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza. Nagrania dokonano 10 kwietnia 2019 roku, podczas koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie, który odbył się w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Natomiast we wtorek, 28 maja o godz. 20.03 – nieznane dzieła zapomnianych kompozytorów – światowa premiera koncertowa New World Suite Ignatza Waghaltera i Koncert fortepianowy Karola Rathausa. Wykonawcy: Daniel Wnukowski (fortepian) oraz Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Ariela Zuckermanna. Ten koncert, zatytułowany “Premiery z Nowego Jorku”, zarejestrowany zostanie 17 maja 2019 roku, w Auli UAM w Poznaniu.

Więcej informacji:

www.deutschlandfunkkultur.de/stanislaw-moniuszkos-200