PL EN

aktualności

21 lutego 2017Nie żyje Maestro Stanisław Skrowaczewski

Z wielkim żalem przekazujemy Państwu wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych dyrygentów naszych czasów i cenionego kompozytora – Stanisława Skrowaczewskiego. Maestro, który był prawdopodobnie najstarszym na świecie, czynnym zawodowo mistrzem batuty, zmarł 21 lutego w wieku 93 lat.

Stanisław Skrowaczewski występował na estradach całego świata, także w Filharmonii Poznańskiej. Ostatni raz pojawił się w Poznaniu w 2010 roku. Wtedy jednak, ze względu na żałobę narodową po katastrofie smoleńskiej, jego koncert został odwołany.

 Stanisław Skrowaczewski

08 lutego 2017Na zakończenie ferii – wieczór w Filharmonii

Niezwykłą niespodziankę dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowała na ostatni dzień ferii Filharmonia Poznańska. To zaproszenie na koncert zatytułowany „Trzy kontynenty”.

W piątkowy wieczór (10 lutego), o godz. 19 w Auli UAM zabrzmią: poruszające wyobraźnię Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego, porywająca muzyka Leonarda Bernsteina (Suita z operetki Kandyd) oraz Uwertura koncertowa Karola Szymanowskiego – dzieło, któremu nie można odmówić potęgi ekspresji i brzmienia. Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej poprowadzi znakomity japoński dyrygent, Eiji Oue. 

Na młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną czekają na ten koncert bezpłatne wejściówki. Odbierać je można od dziś (środa, 8 lutego) do piątku (10 lutego) w godzinach od 13 do 18 (w piątek do 18.30) w kasie Filharmonii w holu Auli UAM. Liczba wejściówek jest ograniczona i dlatego o ich otrzymaniu decyduje kolejność odbioru zaproszeń w kasie.

W piątek, o godz. 18.30, uczestnicy koncertu będą też mieli okazję do krótkiego zwiedzania Auli i wysłuchania opowieści o jej historii (spotkanie z pracownikiem Filharmonii w holu Auli UAM).

12 stycznia 2017ZAMKNIĘTY PARKING NA PLACU ADAMA MICKIEWICZA

Przypominamy, że w piątek 13 stycznia, z przyczyn niezależnych od Filharmonii Poznańskiej, parking na placu Adama Mickiewicza będzie nieczynny.
Dzięki uprzejmości Władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w tym dniu będzie można skorzystać z parkingu Uczelni (ul. Wieniawskiego 1, wjazd za budynkiem Collegium Minus). 

28 grudnia 2016Uniesieni Wagnerem

„Zespół – w zgodzie z koncepcją interpretacyjną Jacka Kaspszyka – zaprezentował poruszającą moc brzmienia o szlachetnym, dalekim od ostrości nasyceniu. Muzycy grali jak w transie, uniesieni muzyką Walkirii i niezwykle przekonującą, wyczuloną na Wagnera batutą dyrygenta. Jego wielkie doświadczenie związane z Wagnerowską spuścizną operową w połączeniu ze świetną dyspozycją poznańskich filharmoników przyczyniło się do spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie.”

Zachęcamy do lektury recenzji koncertowego wykonania I aktu „Walkirii” Ryszarda Wagnera, którą dla miesięcznika „IKS” napisała Teresa Dorożała-Brodniewicz.

27 grudnia 2016Zamknięty parking na Placu Adama Mickiewicza

Informujemy, że w dniu 13 stycznia, z przyczyn niezależnych od Filharmonii Poznańskiej, parking na placu Adama Mickiewicza będzie nieczynny.
Dzięki uprzejmości Władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w tym dniu będzie można skorzystać z parkingu Uczelni (ul. Wieniawskiego 1, wjazd za budynkiem Collegium Minus).

16 grudnia 2016Kasa biletowa Filharmonii Poznańskiej

Informujemy, że w dniu 23 grudnia kasa biletowa będzie nieczynna. Zachęcamy do zakupu biletów online.

08 grudnia 2016Przeprosiny Zarządu Dróg Miejskich

Zarząd dróg miejskich w Poznaniu skierował do wszystkich Państwa, którzy w piątek, 2.12.2016, nie mogli zaparkować samochodów na placu Adama Mickiewicza pismo z przeprosinami. Z jego treścią można zapoznać się klikając poniższy link.

06 grudnia 2016Wagner pełen Kaspszyka

„Tak dobrze wykonanej muzyki Ryszarda Wagnera nieczęsto można posłuchać w polskich salach koncertowych. Jacek Kaspszyk, prowadząc orkiestrę Filharmonii Poznańskiej podczas koncertowego wykonania “Walkirii”, potwierdził, że jest pierwszym dyrygentem operowym w Polsce i trudno byłoby znaleźć dla niego godnego konkurenta.”

Zachęcamy do lektury recenzji koncertowego wykonania I aktu „Walkirii” Ryszarda Wagnera, którą dla portalu „Kultura u Podstaw” napisał Adam Olaf Gibowski.

29 listopada 2016Kaspszyk z Wagnerem

Filharmonia Poznańska informuje, że Maestro Marc Minkowski zmuszony był z powodu choroby przełożyć na inny termin swój debiut w Poznaniu.

Z prawdziwą radością zawiadamiamy, że przewidziane na 2 grudnia wykonanie koncertowe I aktu Walkirii Richarda Wagnera poprowadzi Maestro Jacek Kaspszyk, dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie.

16 listopada 2016Recenzja światowej premiery płytowej Quo Vadis Feliksa Nowowiejskiego

Polecamy Państwa uwadze recenzję najnowszego albumu płytowego Filharmonii Poznańskiej, która ukazała się w „Rzeczpospolitej”.
Album, zatytułowany „Quo vadis”, jest światową premierą płytową dzieła życia Feliksa Nowowiejskiego.

Jacek Marczyński - ”Quo vadis” Nowowiejskiego wraca z zapomnienia

okładka CD Quo vadis

27 października 2016MB Motors z certyfikatem

Miło nam poinformować, że wyłączny partner motoryzacyjny Filharmonii Poznańskiej – MB Motors, otrzymał dzisiejszego wieczora certyfikat „Wiarygodny Partner w Biznesie”. Cieszymy się, że w gronie partnerów naszej instytucji znajduje się  najlepszy serwis Mercedes-Benz w Polsce (wg najnowszego rankingu Auto Świat)!  Dyrektorowi Remigiuszowi Świątkowi serdecznie gratulujemy.

24 października 2016Nagroda specjalna dla VERIKO TCHUMBURIDZE

Z radością informujemy, że Ambasador RP w Berlinie – profesor Andrzej Przyłębski – ufundował specjalną nagrodę dla VERIKO TCHUMBURIDZE – zwyciężczyni XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Jest nią nadzwyczajny koncert, który odbędzie się 11 grudnia 2016 roku w Berlinie. Podczas koncertu, zwyciężczyni Konkursu towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Poznańskiej.

IMG_3906

20 października 2016Kasa biletowa Filharmonii Poznańskiej

Informujemy, że w dniu 31 października kasa biletowa będzie nieczynna. Zachęcamy do zakupu biletów online.

06 października 2016Mecenasi Filharmonii Poznańskiej uhonorowani przez Senat Akademii Muzycznej

Z dumą i radością informujemy, że przyjaciele Filharmonii Poznańskiej i jej długoletni Mecenasi – Państwo Dorota i Wojciech Pawłowscy, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017 w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu zostali honorowymi członkami senatu tej uczelni.

Fundacja VRP, której twórcami są Państwo Pawłowscy, zakupiła dla Akademii Muzycznej aż pięć mistrzowskich fortepianów.

02 października 2016Nie żyje Sir Neville Marriner

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Sir Neville’a Marrinera, jednego najwybitniejszych dyrygentów naszych czasów.
Maestro Marriner wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej 15 listopada 2013 roku podczas nadzwyczajnego koncertu Mistrzowie batuty. Koncert ten został utrwalony na płycie (FP/DUX 1196). Nigdy nie zapomnimy wspaniałej przygody, jaką była współpraca z tym Wielkim Artystą na estradzie i poza nią. Muzyczny świat stał się uboższy o jedną z najwspanialszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości.

 

Marriner-ConvertImage

15 września 2016Odwołany koncert w Ostrowie Wielkopolskim

Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn niezależnych od Filharmonii Poznańskiej, udział Orkiestry Filharmonii Poznańskiej w koncercie inaugurującym XXXV Międzynarodowy Festiwal Chopin w barwach jesieni (22 września, Ostrów Wielkopolski) został odwołany. Jak nas poinformowali organizatorzy festiwalu, z powodu trudności finansowych, zamiast koncertu z orkiestrą odbędzie się recital dwóch pianistów.

13 września 2016Pamięci Tadeusza Szeligowskiego

13 września, mija 120. rocznica urodzin Tadeusza Szeligowskiego, pierwszego dyrektora Filharmonii Poznańskiej. Kompozytor, urodzony 13 września 1896 roku we Lwowie, od 1947 roku związany był z Poznaniem, gdzie aktywnie uczestniczył w muzycznym życiu miasta. Zmarł w Poznaniu 10 stycznia 1963 roku – od 1965 roku trumna z jego prochami spoczywa w Krypcie Zasłużonych przy kościele pw. św. Wojciecha w Poznaniu. Przy niej, dyrektor Filharmonii Poznańskiej Wojciech Nentwig wraz z pracownikami naszej instytucji złożył dzisiaj kwiaty.

31 sierpnia 2016Rozpoczynamy sprzedaż karnetów i biletów na sezon 2016/2017

Szanowni Państwo,

przypominamy, że od jutra (1 września) w kasie biletowej Filharmonii Poznańskiej (ul. Wieniawskiego 1) będzie można nabyć karnety (DL, SG, KE, MW) oraz bilety na cały sezon artystyczny 2016/2017.

Rezerwację telefoniczną biletów rozpoczniemy 5 września, a od 26 września rozpoczniemy sprzedaż biletów w Centrum Informacji Miejskiej (CIM). 28 września uruchomimy sprzedaż biletów przez Internet na naszej stronie www oraz za pośrednictwem serwisu bilety24.pl.

 

Przypominamy również, że zamówione karnety (poza karnetami na KONCERTY POZNAŃSKIE) należy odebrać do 20 września. Nieodebrane w terminie karnety zostaną przekazane do sprzedaży indywidualnej.

Zamówione karnety na KONCERTY POZNAŃSKIE będą do odbioru w kasie Filharmonii Poznańskiej od 12 do 19 września. Po tym terminie rezerwacja przepadnie, a karnety zostaną zaproponowane osobom z listy rezerwowej.

 

Informujemy również, że kasa biletowa FP sprzedaje bilety i karnety wyłącznie na koncerty Filharmonii Poznańskiej.

Używamy plików cookies do celów statystycznych oraz aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu filharmoniapoznanska.pl. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Akceptuję